Sněhové frézy - spotřeba pohonných hmot

Sněhové frézy se v základním členění dělí na elektrické a sněhové. Elektrické sněhové frézy vyžadují přípojku. Nemusíte však u nich řešit doplnění pohonných hmot. Benzínové sněhové frézy Vás nijak neomezují, co do vzdálenosti odklízení sněhu. Zato však zase benzínové sněhové frézy, aby mohly být provozuschopné, potřebují „šťávu“. 

Sněhové frézy – snížené náklady na spotřebu pohonných hmot

Sněhové frézy, které vyžadují pohonné hmoty, Vás mohou naplňovat obavami, že se Vám jejich provoz poněkud prodraží. Ono stačí sledovat vývoj ceny benzínu, kdy jednou letí závratnou rychlostí vzhůru, ale také se náhle dostane na původní hodnotu, či ještě níže. Sněhové frézy benzínové Vás však nemusí přijít o nic dráž, než sněhové frézy elektrické. Nemusíte ani horečnatě sledovat cenu benzínu, či ho kupovat do zásoby. Vše se totiž odvíjí od kvality sněhové frézy. Vybrat si můžete sněhové frézy, které disponují vysokým výkonem, a přesto poměrně nízkými náklady na spotřebu pohonných hmot. Je tak dobré „nekývnout“ hned na první nabídku sněhové frézy, kterou uvidíte, ale vybírat, či si nechat typ sněhové frézy od odborníka přímo doporučit. 

Sněhové frézy – objem nádrže benzínu

Sněhové frézy o vyšším pracovním výkonu disponují také větším objemem nádrže benzínu. Budete-li využívat sněhové frézy pro větší plochy, často, pak se Vám vyplatí investovat do nadupaného stroje, kdy nádrž benzínu nebude jen kolem 2l, ale třeba i 5l. Zde však již máme na mysli dvoustupňové sněhové frézy, které Vám umožní díky svému výkonu odhazovat sníh do výrazně větší vzdálenosti, ale také se s nimi můžete pustit do nerovného terénu. Jednostupňové sněhové frézy disponují menším objemem nádrže benzínu, protože nejsou koncipované, určené na těžší terén, zledovatělý, udusaný sníh apod.