Sněhové frézy pro různé terény

Kvalitní model sněhové frézy si poradí s čerstvou nadílkou sněhu. Pro určitý model sněhové frézy však není překážkou ani zledovatělý sníh, či sníh namrzlý, nebo vyšší těžší sníh. Již z uvedeného vyplývá, že je dobré věnovat pozornost při výběru sněhové frézy. Abyste se mohli těšit z užitku sněhové frézy v maximální míře, zvolte takový model sněhové frézy, který zvládne konkrétní podmínky.

Sněhové frézy do méně i více náročných podmínek

Patříte k nenáročným uživatelům, kteří však současně vyžadují u sněhové frézy maximální kvalitu za přijatelnou cenu? Pak se Vám nabízí typ sněhové frézy, který je určený do nenáročných podmínek. 

Do nerovného terénu jsou pak spíše sněhové frézy benzínové. Pro sněhové frézy benzínové není problém zvládnout ani větší množství sněhové nadílky. 

Jednostupňové sněhové frézy pro pevný povrch

Budete-li využívat sněhové frézy spíše pro rovný, pevný povrch, kterým je dlažba, asfalt, beton, pak sníh lehce odstraníte za pomoci jednostupňové sněhové frézy. Odklízení sněhu před domem z chodníku bude s využitím sněhové frézy „bezbolestným procesem“. Lopatu, či hrablo tak budete moci již pro letošní zimu uložit do sklepa, pořídíte-li si model jednostupňové sněhové frézy, který Vám přinese i další výhody. Sněhové frézy s nastavitelným vyhazovacím komínem umožní cílené odhazování sněhu, kam si budete přát. Oceníte méně náročnou práci, než v případě dvoustupňové sněhové frézy. Jednostupňové sněhové frézy disponují i nízkou hmotností, snadnou ovladatelností.

Dvoustupňové sněhové frézy si poradí s jakýmkoli povrchem

Čeká-li Vás odklízení sněhu i z jiného, než rovného povrchu, pak sáhněte po modelu dvoustupňové sněhové frézy. Tyto sněhové frézy umožní nejen vyhazování sněhu komínem do příslušného odhazovacího prostoru, ale jsou schopné odhazovat větší množství sněhu a současně do větší vzdálenosti. A pak je tu další nezanedbatelný fakt v podobě zvládnutí likvidace sněhu ze všech možných povrchů. Pro dvoustupňové sněhové frézy není problém zlikvidovat sníh čerstvě napadlý, stejně jako ušlapaný, zledovatělý aj.

Elektrické a benzínové sněhové frézy pro různé terény

Shrneme-li využití elektrické a benzínové sněhové frézy vzhledem k možnostem zdolání různorodého terénu, pak elektrické sněhové frézy jsou vhodné pro rovný terén. Terén, který se nachází v těsné blízkosti objektu, z důvodu jistého omezení v podobě přívodního kabelu. Pro rovný, ale i nerovný terén a jakoukoli konzistenci sněhu, se spíše pak hodí benzínové sněhové frézy, které sice nejsou tolik tiché, jako elektrické sněhové frézy, zato však nabízí více možností.